loader

SONDA

Kto na prezydenta Pruszkowa? (wyniki 07.11)

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

CDK...tak nie można Panie prezydencie! Jan Górski pyta mieszkańców o sens inwestycji

dodano 2014-10-22 10:52 w kategorii: Ludzie

Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie od samego początku wywołuje falę kontrowersji. Zastrzeżenia co do sensowności projektu zgłaszaliśmy (SLD) kilkukrotnie na Sesji Rady miasta. Wszystko spotykało się z bardzo lakonicznymi komentarzami ze strony rządzących miastem.

O co właściwie chodzi? Minimalna oferta na budowę CDK to 71 mln zł. Jest to kilkadziesiąt procent rocznego budżetu miasta.

Na co wydane zostaną nasze pieniądze? Na kino (nie wiadomo czy 1 czy więcej sal) oraz salę widowiskową na 400 osób... powtarzamy za 71 mln zł!

Z jakich środków będzie finansowany projekt? W większości ze środków własnych. Bardzo skrótowo podane są również informacje o kredycie jakie miasto planuje zaciągnąć.

Czy sprawa projektu była konsultowana z mieszkańcami na masową skalę? Nie! 

Czy teren przy Zniczu jest odpowiednim miejscem na taką inwestycję? Raczej nie. Nie jest to centrum miasta, jest to "wąskie gardło" w którym i tak samochody stają w korku. Ponadto jest to teren wedle wielu opinii niestabilny i podmokły.

Niewiele a właściwie nic nie mówi się nt. kosztów utrzymania  jakimi po ewentualnym powstaniu CDK obciąży budżet miasta.

Oto kilka Państwa komentarzy wybranych ze strony WPR24 nt. tego projektu:

 

Chcą zarżnąć budżet miasta na lata? Powariowali? Po nas choćby gruz?

Najnizsza...a realna to ok 100 mln zł. Stanowcze NIE dla pomnika jaki chce sobie Prezydent Starzyński w budować za pieniądze które zniszczą budżet miasta!

Są to głosy rozsądku mieszkańców, którymi mam nadzieję pokieruje się obecny prezydent Jan Starzyński.

Jan Górski w imieniu Sojuszu Lewicy Demokratyczne apeluje o konsultacje społeczne a być może o referendum ws. CDK - projektu, który może zastopować inne inwestycje oraz rozwój miasta na lata.

Stanowcze nie dla pomników władzy!Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.